Przedmiary instalacji - przetargi publiczne i prywatne

Startujesz do przetargu publicznego i Zamawiający wymaga kosztorysu w programie Norma lub formacie .ath? Pomożemy!

W większości przetargów publicznych Inwestor udostępnia projekt budowlany oraz przedmiary sporządzone przez biuro projektowe (jeśli jesteś projektantem sprawdź naszą ofertę kosztorysów inwestorskich). Przesłane przedmiary muszą zostać uzupełnione w programie NORMA co wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wykupionych licencji programu. Pewność poprawnie skalkulowanego kosztorysu jest gwarancją złożenia rzetelnej oferty i potencjalnej wygranej. Czemu zostawiać to przypadkowi? 

Potrzebujesz kosztorysu do przetargu publicznego? Wyślij zapytanie TUTAJ

Wykonujemy kosztorysy każdego typu w zakresie instalacji sanitarnych i elektrycznych. Aby poznać szczegóły napisz na oferty@kosztorysysanitarne.pl

Dobrze wykonany kosztorys nie jest tylko przydatny na etapie oferty. Pozwala osiągnąć korzyść i przewagę przy późniejszych robotach dodatkowych na etapie realizacji. Sprawny kosztorysant budowlany oszacuje, które elementy powinny zostać wycenione z większą marżą, a które z mniejszą, w celu zmniejszenia ewentualnego ryzyka wystąpienia nieprzewidzianych kosztów.

Przetarg publiczny – zrzut z ekranu programu NORMA używanego przy przetargach publicznych

Zdarza się, że Inwestor nie udostępnia swoich ilości – wtedy wymagane jest również sporządzenie własnych przedmiarów. Kompleksowa usługa przedmiarowania i kosztorysowania jest bardziej pracochłonna, przez co opłacalne jest zlecenie tego nam, czyli firmie mającej doświadczenie i wprawę w tych operacjach.

Podsumowując – przetargi publiczne przeważnie wymagają zastosowania drogiego oprogramowania do sporządzenia oferty oraz oszacowania wielu czynników i cen materiałów. Nasza firma bazuje na aktualnych cennikach oraz cenach “z realizacji” dlatego gwarantujemy poprawność wykonywanych wycen i przedmiarów.

Warto podkreślić, że każdy z wykonywanych przez nas kosztorysów należy zweryfikować pod swoim kontem opłacalności i ewentualne zmiany i korekty wykonujemy bezpłatnie w ramach zlecenia. 

Wycena kosztorysu

  •  

Jaki kosztorys do przetargu publicznego?

Przetargi publiczne rządzą się swoimi prawami, jednak najważniejsze jest spełnienie wszystkich wymogów postawionych przez SIWZ oraz regulamin przetargu. Bardzo często zdarza się, że Zamawiający wymaga kosztorysu nakładczego w programie NORMA, sporządzonego na przesłanych przez niego przedmiarach z widocznie określoną stawką robocizny i narzutami kosztorysowymi.