Jednym z najważniejszych elementów budowy są kosztorysy powykonawcze, które są niezbędne dla każdej inwestycji budowlanej. W tym artykule opowiemy, czym są kosztorysy powykonawcze, kto je wykonuje oraz jakie są ich zalety. Zachęcamy również do kontaktu z naszą firmą w celu przedstawienia oferty i uzyskania więcej informacji.

Potrzebujesz kosztorysu? Wyślij zapytanie TUTAJ

Wykonujemy kosztorysy każdego typu w zakresie instalacji sanitarnych. Aby poznać szczegóły napisz na oferty@kosztorysysanitarne.pl
  1. Czym są kosztorysy powykonawcze?

Kosztorys powykonawczy to szczegółowy dokument, który zawiera zestawienie wykonanych prac oraz ich kosztów. Jego celem jest umożliwienie inwestorowi weryfikacji kosztów oraz zapewnienie, że wykonawca wykonał wszystkie prace zgodnie z umową.

Zrzut ekranu z programu NORMA – program NORMA STANDARD 2
  1. Kto wykonuje kosztorysy powykonawcze?

Kosztorysy powykonawcze powinny być sporządzone przez specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. W naszej firmie pracują wykwalifikowani kosztorysanci, którzy są w stanie przygotować precyzyjne i rzetelne kosztorysy powykonawcze.

  1. Jakie korzyści wynikają z kosztorysów powykonawczych?

Kosztorysy powykonawcze pozwalają na kontrolę kosztów oraz umożliwiają inwestorowi weryfikację wykonanych prac. Dzięki nim inwestor ma pewność, że wykonał wszystkie prace zgodnie z umową oraz że nie ponosi niepotrzebnych kosztów. Kosztorysy powykonawcze są również niezbędne przy ewentualnych reklamacjach lub sporach z wykonawcą. Z drugiej strony, podwykonawca często zobligowany jest do przedstawienia kosztorysów w celu rozliczenia za wykonane roboty. Dzięki nam bezproblemowo przejdziesz przez proces weryfikacji i twoje płatności trafią do Ciebie szybciej!

  1. Jak tworzyć kosztorysy powykonawcze?

Kosztorysy powykonawcze powinny być tworzone przez specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. W naszej firmie kosztorysy powykonawcze sporządzane są na podstawie rzetelnie wykonanych przedmiarów oraz na podstawie umów zawartych z wykonawcami. Zapewniamy, że nasze kosztorysy powykonawcze są precyzyjne i zgodne z obowiązującymi przepisami. Posiadamy aktualne cenniki SEKOCENBUD oraz używamy najnowszego oprogramowania do kosztorysowanie (programy NORMA PRO, STANDARD) i pracujemy na formatach .ath oraz .kstx

  1. Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy?

Nasza firma zajmuje się sporządzaniem kosztorysów powykonawczych od wielu lat. Posiadamy doświadczenie i wiedzę, która pozwala nam na przygotowywanie precyzyjnych i rzetelnych kosztorysów. Zapewniamy również pełną transparentność i uczciwość w naszych działaniach oraz terminowe wykonanie zleceń.

Potrzebujesz kosztorysu? Wyślij zapytanie TUTAJ

Wykonujemy kosztorysy każdego typu w zakresie instalacji sanitarnych. Aby poznać szczegóły napisz na oferty@kosztorysysanitarne.pl

Wycena kosztorysu
  •  

Jaki wzór kosztorysu?

Zlecając kosztorysowanie w programie Norma PRO lub pokrewnym masz pewność, że wzór kosztorysu inwestorskiego lub powykonawczego będzie odpowiedni, względem tego co wymaga Zamawiający. Jak wygląda kosztorys i sposób jego wykonania jest ściśle określony przez program, przy czym w pewnym zakresie kosztorysant budowlany może modyfikować sposób końcowej prezentacji wyceny.