Cena kosztorysów często obliczana jest wstępnie na podstawie ilości pozycji. Ale czy jest to korzystne dla klienta? Według nas nie i dlatego kierujemy się zasadą, że płacisz tylko za realną wykonaną przez nas pracę. Biura projektowe wyceniają jedną pozycję kosztorysu w przedziale 3-10 zł netto oraz odpowiednio kilka złotych wyżej w przypadku wykonania własnego przedmiaru do kosztorysu.

cennik kosztorysowania

Jak cena za wykonanie kosztorysu ma się do wyceny „od pozycji”? Niestety – nijak. Dla przykładu – kosztorys, składający się z prostych pozycji, takich jak roboty montażowe czy wykopy to jedynie kilka pozycji składowych do uzupełnienia. Z drugiej strony kosztorysy składające się z pozycji złożonych, takich jak specjalistyczne dostawy, montaże rurociągów i zabezpieczenia to często pozycje składające się z kilkunastu podpozycji, które trzeba wydzielić oddzielnie.

Chcesz zlecić wykonanie rzetelnego kosztorysu w dobrej cenie? Wyślij zapytanie TUTAJ

Wykonujemy kosztorysy każdego typu w zakresie instalacji sanitarnych i elektrycznych. Aby poznać szczegóły napisz na oferty@kosztorysysanitarne.pl

Cena kosztorysu budowlanego zależy również od jego rodzaju. Inaczej kosztuje kosztorys inwestorskikosztorys w programie Norma, a inaczej kosztorysowanie powykonawcze lub ślepe. W każdym z nich stosuje się inną dokładność i inne stawki cenowe – a co za tym idzie, pochłaniają różną ilość czasu przy jego tworzeniu.

Reasumując – cennik kosztorysowania to archaiczny twór, który w większości mija się z prawdą lub jest niekorzystny dla klienta. W dobie internetu i telefonów łatwiej jest wysłać zapytanie lub zadzwonić do nas w celu wyceny, niż obliczać koszty na podstawie cen za pozycję, a następnie zdziwić się, że jednak finalnie zlecenie trzeba zlecić za wyższą kwotę niż się przewidywało.

Z naszej strony możemy zagwarantować konkurencyjne stawki, które całościowo są korzystniejsze od większości konkurencji zachowując do tego bliskie terminy i szybkie wsparcie. Napisz zapytanie korzystając z formularza obok, a odpiszemy jak najszybciej się da!

Wycena kosztorysu

  •